Publicat la · Actualizat la

Ucraina: producătorii agricoli au recoltat 44,6 milioane de tone de cereale şi leguminoase

Producătorii agricoli din Ucraina au recoltat 44,6 milioane de tone de cereale şi culturi de leguminoase de pe 75,1% din suprafeţele prognozate, până la 3 noiembrie. Recoltarea cerealelor de toamnă s-a încheiat, iar campania continuă pentru culturile târzii. Randamentul mediu la cereale şi leguminoase a fost de 51,2 centa la hectar.

Puncte-cheie

  • 44,6 milioane de tone de cereale şi leguminoase recoltate de pe 8,706 milioane de hectare, adică 75,1% din suprafeţele prognozate
  • Randament mediu la cereale şi leguminoase: 51,2 centa la hectar
  • Recoltarea grâului, orzului, mazărei şi rapiţei s-a încheiat
  • Grâu: 26,26 milioane de tone; orz: 6,599 milioane de tone; mazăre: 834 mii de tone; rapiţă: 3,897 milioane de tone
  • Sfecla de zahăr: 5,069 milioane de tone de pe 102,2 mii de hectare, cu randament de 496,1 centa la hectar
  • Porumb recoltat de pe 1,715 milioane de hectare, adică 37,5% din suprafeţele prognozate
  • Oleaginele — floarea-soarelui, soia şi rapiţa — au totalizat 17,5 milioane de tone

De ce contează

Rezultatele показують значний обсяг внутрішнього виробництва зерна та олійних культур в Україні. Завершення збору пшениці, ячменю, гороху та ріпаку свідчить про просування кампанії з найважливіших культур, тоді як зібрані показники по регіонах дають уявлення про відмінності у продуктивності сільського господарства. Прогнози урожаю 2026 року та майбутніх цін на зерно поєднують внутрішній стан жнив із очікуваннями щодо світового ринку.

Ce s-a întâmplat

Станом на 3 листопада аграрії України обмолотили 8,706 млн га, або 75,1% прогнозованих площ, і намолотили 44,6 млн т зернових та зернобобових культур із середньою врожайністю 51,2 ц/га. Завершено збір пшениці (26,26 млн т), ячменю (6,599 млн т), гороху (834 тис. т) і ріпаку (3,897 млн т). Валовий збір олійних культур — соняшнику, сої та ріпаку — становив 17,5 млн т. Кукурудзи зібрано на 1 715,2 тис. га, або 37,5% прогнозованої площі, з урожайністю 62,8 ц/га; гречки — на 95,9% площ, проса — на 94,9%. Соняшник обмолочено на 88,7% прогнозованих площ, сою — на 92,9%. Цукрові буряки викопано на 102,2 тис. га, або 59,8% прогнозованої площі, при урожайності 496,1 ц/га. Збирання пізніх культур ще триває.

Cum prezintă evenimentul sursele ucrainene

Українські джерела наголошують на масштабі жнив і регіональній структурі врожаю: загальні обсяги зерна й олійних, завершення збору окремих культур, врожайність у областях і продовження роботи з пізніми культурами. Показники аграрного виробництва подаються як ключовий національний результат і супроводжуються офіційним прогнозом урожаю 2026 року.

Cum prezintă evenimentul sursele internaționale

Міжнародний контекст у матеріалах стосується прогнозів Світового банку щодо цін на зернові культури та факторів, які впливають на пшеничний ринок. Експерти прогнозують зростання цін на зернові на 14,1% у 2026 році та на 9,3% у 2027 році; найбільше подорожчає пшениця через перебої з поставками з Чорноморського регіону, несприятливі погодні умови та збільшення витрат на виробництво.

Context

Жнивна кампанія 2026 року в Україні розпочалася в середині червня. За попередніми оцінками Мінекономіки, загальний урожай зернових та олійних культур у 2026 році очікується на рівні 81–83 млн тонн, із них 60–61 млн тонн зерна. Прогнозований обсяг виробництва зернових відповідає показникам минулого року.